Warszawski Blog Parkingowy

Na tym blogu umieszczał będę zdjęcia aut parkujących niezgodnie z Prawem o Ruchu Drogowym.
Każdy wpis zostanie opisany nr rejestracyjnym oraz opisem wykroczenia które kierowca w moim mniemaniu popełnił.
Każdy wpis na blogu to jedno telefoniczne zgłoszenie w Straży Miejskiej Miasta Stołecznego Warszawa
Po zakończeniu interwencji wpisy będą aktualizowane o informacje o jej wyniku.
Umieszczenie zdjęcia i postu na blogu nie jest tożsame z popełnieniem wykroczenia, o tym decyduje uprawiony funkcjonariusz lub Sąd Grodzki.

Zachęcam do szczegółowego zapoznania się z PoRD i kontaktów z telecentrum Warszawskiej SM pod numerem (+4822) 986
Uwolnijmy chodniki od nielegalnie parkujących!

piątek, 9 października 2009

Legalne - nielegalne
Z portalu warszawa.gazeta.pl
Autor: śmik
Za rok pojedziemy nowym wiaduktem na lotnisko
Zaczyna się budowa nowej drogi, która odciąży zakorkowaną Marynarską. Ul. Cybernetyki na Służewcu zostanie połączona wiaduktem z ul. 17 Stycznia na Okęciu.


Miejscy drogowcy podpisali umowę z wykonawcą. Odbyło się to w niecodzienny sposób. Pod koniec września dokumenty podpisała firma Budimex-Dromex, a 1 października - Zarząd Miejskich Inwestycji Drogowych. Wczoraj wykonawca poinformował, że umowa już wpłynęła do niego. Prace mają się zacząć w ciągu kilku tygodni. Nadal nie ma jednak pozwolenia na budowę. Dla części inwestycji wyda je wojewoda, dla innej - prezydent Warszawy. - Obu dokumentów spodziewamy się lada dzień - mówi rzeczniczka ZMID Małgorzata Gajewska. Ratusz musi jeszcze załatwić przeprowadzkę części zakładu Spółdzielni Inwalidów "Świt" przy ul. Taśmowej, który produkuje kosmetyki. Niektóre budynki kolidują z planowanym wjazdem na wiadukt nad torami.

Marcin Ochmański z biura prasowego ratusza zapowiada, że przeprowadzka do pozostałej części zakładu odbędzie się na koszt miasta. Dojdzie do niej przed końcem roku. Według Małgorzaty Gajewskiej nie opóźni to prac budowlanych. Roboty polegają nie tylko na budowie wiaduktu nad linią kolejową, który połączy ul. Cybernetyki i ul. 17 Stycznia, ale także na poszerzeniu obu ulic. Między ul. Rzymowskiego i ul. Żwirki i Wigury powstanie arteria z dwoma pasami w każdym kierunku. Ma być gotowa już w październiku przyszłego roku.A w miejscu wyżej wymienionej inwestycji - masakra parkingowa. Na Cybernetyki parkuje się wszędzie - wzdłuż jezdni, na zakazie, na chodniku za pasem zieleni czasem w dwóch rzędach. To samo na Postępu i Wynalazek.

W niektórych miejscach nielegalne parkowanie "prawie" zalegalizowano. Na zdjęciu powyżej widać róg ulic Cybernetyki i Postępu. Stoi tam znak Znak B36. A tuż za nim w chodnik przy skraju jezdni wbito tabliczki z informacją iż jest to "Parking dla klientów firmy Nowal".
Ciekawe co na to władza - tym razem Zarząd Dróg Miejskich. Poniżej treść mejla

Szanowni Państwo,


Uprzejmie proszę o informacje czy przedstawiony na załączonych zdjęciach "parking dla klientów firmy Nowal" został przygotowany za Państwa zgodą.
Zdjęcia przedstawiają róg ulic Cybernetyki i Postępu, oznaczone znakiem B36. Zaraz za nim na tabliczkach wbitych w chodnik/grunt wbito tabliczki z napisem "Parking dla Klientów firmy Nowal" oraz "Nie parkować miejsce dostaw".

Jeżeli tabliczki ustawiono nielegalnie proszę o rozpoczęcie procedury zmierzającej do ich likwidacji i ew. ukarania ich właściciela.
W związku z planowanymi inwestycjami w tym rejonie nie jest to najlepsze miejsce na "miejsce dostaw" oraz "parking dla klientów" o czym proponuję poinformować właściciela w/w tabliczek. (w domniemaniu jest to firma Nowal mieszcząca się zaraz obok.).


Proszę o odpowiedź w wersji elektronicznej a jeżeli to nie możliwe listem zwykłym bez potwierdzenia odbiory w terminie wynikającym z art 35KPA, oraz informowanie mnie o działaniach podejmowanych w powyższej sprawie.

Adres do ew. korespondencji:
******

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz