Warszawski Blog Parkingowy

Na tym blogu umieszczał będę zdjęcia aut parkujących niezgodnie z Prawem o Ruchu Drogowym.
Każdy wpis zostanie opisany nr rejestracyjnym oraz opisem wykroczenia które kierowca w moim mniemaniu popełnił.
Każdy wpis na blogu to jedno telefoniczne zgłoszenie w Straży Miejskiej Miasta Stołecznego Warszawa
Po zakończeniu interwencji wpisy będą aktualizowane o informacje o jej wyniku.
Umieszczenie zdjęcia i postu na blogu nie jest tożsame z popełnieniem wykroczenia, o tym decyduje uprawiony funkcjonariusz lub Sąd Grodzki.

Zachęcam do szczegółowego zapoznania się z PoRD i kontaktów z telecentrum Warszawskiej SM pod numerem (+4822) 986
Uwolnijmy chodniki od nielegalnie parkujących!

czwartek, 22 lipca 2010

Kolejne zmiany na Górskiego

Podczas gdy ja pakowałem walizki przed wyjazdem na urlop, a mój komp leżał schowany głęboko w plecaku (a obiecałem sobie nie dotykać się do niego przez pierwszy tydzień), urzędnicza machina Zarządu Terenów Publicznych ciągle pracowała, warszawscy czytelnicy bloga Znak-B36 byli czujni i szybko poinformowali mnie o instalacji kolejnych słupków U12-C przy skrzyżowaniu ulic Górskiego i Tuwima w Śródmieściu.

Gwoli przypomnienia dla osób nie znających tego wątku:

Otóż jak można przeczytać w poprzednich postach po mało skutecznych interwencjach Straży Miejskiej podejmowanych po moich zgłoszeniach telefonicznych, ZTP potwierdził iż postulowane przeze mnie zmiany, zostaną zrealizowane a chodnik zastawiany kompletnie samochodami spoza dzielnicy zacznie spełniać funkcję wynikającą wprost ze swej nazwy.


Jak się okazało, ZTP dotrzymał słowa. Niestety wykonane wygrodzenie (niezgodnie z proponowanym rozwiązaniem) nie spełniło swej funkcji. Wygrodzenie w formie zrealizowanej pod koniec kwietnia, oznaczało jedynie niepotrzebnie wydane pieniądze i w żaden sposób nie zapobiegło dalszemu rozjeżdżaniu chodnika i bezprawnemu przeganianiu z niego licznych tym rejonie pieszych, często z małymi dziećmi lub wózkami.

Dlatego postanowiłem "kuć żelazo póki gorące" i wystosowałem kolejne pismo do ZTP (oczywiście mejlem z załącznikiem PDF), prosząc o weryfikację zgodności wygrodzenia z projektem oraz o uzupełnienie brakujących słupków (jak i usunięcie pozostawionych bez sensu w drugim rzędzie).

Dochodząc do sedna - do dnia 22 lipca 2010 nie otrzymałem od ZTP żadnej odpowiedzi na przekazane 1 czerwca pismo. Ale za to 9 lipca około 17:00 anonimowy czytelnik za pomocą komentarza poinformował mnie iż w końcu ustawiono brakujące słupki.
Niestety dziesięć dni później, w kolejnym komentarzu rozwiał nadzieję na ostateczne zakończenie sprawy informując iż, prace zostały przerwane a jeden ze słupków wyrwany.

Po powrocie z urlopu dopiero wczoraj udało mi się obejrzeć stan faktyczny i wykonać zdjęcia. Pomimo zastrzeżeń anonimowego czytelnika moim zdaniem jest lepiej niż było. Placyk przed bramą nieruchomości Górskiego stał się niemal niedostępny dla "sprawnych inaczej" którzy siedząc przy biurku muszą widzieć swe auto by np. zaoszczędzić na opłatach parkingowych.Niestety wjazd "w drugim rzędzie" na chodnik ulicy Tuwima nadal nie sprawia trudności. Nawet samochodom ciężarowym takim jak biała furgonetka (zapewne KTT04AT) widoczna w głębi zdjęcia. Jak widać na zdjęciu do instalacji pozostały dwa słupki.

Można w tym celu wykorzystać te zainstalowane pierwotnie, a pozostawione wbrew logice i zdrowemu rozsądkowi.

2 komentarze:

  1. Skoro jest dobra wola ze strony ZTP, powinno dać się sprawę doprowadzić do końca. Szkoda, że w kilku podejściach, ale i tak lepiej niż gdyby zamiast instalować słupki szukali ciekawych wyjaśnień, dlaczego niedasię.

    OdpowiedzUsuń
  2. Niestety jest jakiś totalny opór ZTP przed zainstalowaniem drugiego słupka. Oficjalnie ZTP twierdzi, że ustawią drugi słupek, gdy kierowcy przestaną wjeżdzać na chodnik :) Trzeba przyznać, że logika godna najtęższych głów... Przecież wystarczy rozwinąć taśmy na 2-3 miejscach parkingowych zostawiając wyjazd z chodnika i ustawić brakujący słupek...

    OdpowiedzUsuń