Warszawski Blog Parkingowy

Na tym blogu umieszczał będę zdjęcia aut parkujących niezgodnie z Prawem o Ruchu Drogowym.
Każdy wpis zostanie opisany nr rejestracyjnym oraz opisem wykroczenia które kierowca w moim mniemaniu popełnił.
Każdy wpis na blogu to jedno telefoniczne zgłoszenie w Straży Miejskiej Miasta Stołecznego Warszawa
Po zakończeniu interwencji wpisy będą aktualizowane o informacje o jej wyniku.
Umieszczenie zdjęcia i postu na blogu nie jest tożsame z popełnieniem wykroczenia, o tym decyduje uprawiony funkcjonariusz lub Sąd Grodzki.

Zachęcam do szczegółowego zapoznania się z PoRD i kontaktów z telecentrum Warszawskiej SM pod numerem (+4822) 986
Uwolnijmy chodniki od nielegalnie parkujących!

czwartek, 30 września 2010

Stok Słoneczny, a chodnik zastawiony


W tym miejscu byliśmy już kilka tygodni temu. Niewiele się zmieniło. Parkowanie przy drodze tzw. "szybkiego ruchu", w strefie oznaczonej znakiem B-36 trwa w najlepsze.

Żeby tego było mało, łamane są jednocześnie przepisy zabraniające parkowania na "ciągu pieszo-rowerowym" (znak C-13/C-16 za kładką przy Międzynarodowej), na przystanku wzdłuż całej długości zatoki oraz utrudniania ruchu pieszym.
Zdaję sobie sprawę, że jak się ma kredyt na auto i mieszkanie w pobliskim budynku "Słoneczny Stok" to już na podziemne miejsce parkingowe może być szkoda, ale to nie mój problem.
Ja jadąc z Trasy Łazienkowskiej w kierunku Witolina, poprzez Aleję Stanów Zjednoczonych, nie chcę być narażany na kolizję z autem opuszczającym nielegalne miejsce parkingowe, czy przepychać się z wózkiem po trawie w wyniku zastawienia chodnika. A zadaniem służb lub zarządcy drogi jest mi to zapewnić.


Wynik interwencji był dla mnie sporym zaskoczeniem. Pomimo późnej pory Strażnicy się wykazali i wystawili 12 wezwań oraz 3 mandaty karne. Interwencję zakończono 1 października 2010 około 00:12.
Oby tak dalej!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz