Warszawski Blog Parkingowy

Na tym blogu umieszczał będę zdjęcia aut parkujących niezgodnie z Prawem o Ruchu Drogowym.
Każdy wpis zostanie opisany nr rejestracyjnym oraz opisem wykroczenia które kierowca w moim mniemaniu popełnił.
Każdy wpis na blogu to jedno telefoniczne zgłoszenie w Straży Miejskiej Miasta Stołecznego Warszawa
Po zakończeniu interwencji wpisy będą aktualizowane o informacje o jej wyniku.
Umieszczenie zdjęcia i postu na blogu nie jest tożsame z popełnieniem wykroczenia, o tym decyduje uprawiony funkcjonariusz lub Sąd Grodzki.

Zachęcam do szczegółowego zapoznania się z PoRD i kontaktów z telecentrum Warszawskiej SM pod numerem (+4822) 986
Uwolnijmy chodniki od nielegalnie parkujących!

środa, 8 grudnia 2010

Moje Boje o przeprawę

Jako że odczuwam lekką obawę przed poruszaniem się rowerem wiaduktami Mostu i Trasy Siekierkowskiej, (gdzie jak powszechnie wiadomo samochody poruszają się z maksymalną prędkością 80 km/h), a chodniki i DdR wzdłuż Trasy Siekierkowskiej nie widziały łopaty/pługa od poprzedniej zimy, poprosiłem o pomoc Straż Miejską Miasta Stołecznego Warszawy.
Niestety droga ta jedyną rozsądną czasowo do mojego miejsca pracy.
Autem mogę z przyjemnością pojechać poza godzinami szczytu lub w sobotę. Ponieważ szanowny projektant olał komunikację szynową, a na TŚ nie ma wydzielonych pasów dla komunikacji miejskiej, autobus pozostaje jedyną dostępna forma transportu zbiorowego. Niestety jak wiadomo na TŚ autobusy stoją w korkach zgodnie z demokratyczną zasadą - was 150 osób w jednym autobusie na 45m2, ja sam a średnio jako 1,3 osoby/samochód na 10m2. Alternatywą jest transport mocno "mieszany" - autobusem do kładki (w osi ul. Saska) nad Trasą Łazienkowską, autobusem po buspasie do stacji Politechnika, metrem do Wierzbna, i tramwajem na Służewiec. Rekord łącznie z dojściem do celu przez nieodśnieżone chodniki to 56 minut.

Jako że ZOM nie ma w swoim statucie odśnieżania dróg (w tym rowerowych) a jedynie odśnieżanie ulic, postanowiłem zweryfikować czy możliwe jest wyegzekwowanie odśnieżenia choćby chodnika wzdłuż Trasy Siekierkowskiej. Świadomy praw i obowiązków jestem gotowy na przyjęcie odpowiedzialności za wykroczenie w postaci jazdy rowerem po szarej a nie różowej kostce Bauma.
W związku z tym zgłosiłem:
- nie oczyszczony chodnik (cała długość TŚ) - zgłoszenie 2194944 z dnia 02-12-2010
- nie oczyszczony chodnik (TŚ od pętli Gocław do Mostu) - zgłoszenie 2204114 z dnia 08-12-2010

C.D.N.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz